Прості правила по прийому харчових добавок

Прості правила по прийому харчових добавок

Всі спортсмени, що приходять в тренажерний зал, прагнуть до того, щоб отримати міцне накачане тіло і рельєфні м'язи. Проте одних силових навантажень для цього недостатньо. Спеціальні спортивні добавки є обов'язковою умовою для досягнення цілей, причому їх ефективність вже не ставиться під сумнів ні медиками, ні тренерами, ні самими атлетами. Однак для вилікування максимальної користі важливо дотримуватися певних правил їх прийому.

Існує п'ять основних харчових добавок, застосовуваних в спортивному харчуванні.

У першу чергу це протеїновий порошок, який виробляється з сироваткового білка і казеїну. Сироватковий протеїн характеризується тим, що дуже швидко засвоюється організмом, тому м'язові клітини можуть моментально заповнювати запаси амінокислот, витрачених під час тренування. Однак для більш довгострокового впливу необхідний «повільний» протеїн, отриманий із казеїну. Помічено, що його дія має більш тривалий ефект - 6-7 годин. Тому оптимальним рішенням буде комбінований прийом обох цих препаратів для регулювання рівня амінокислот у крові: «швидкий» протеїн приймається відразу після навантаження, а «повільний» - перед сном.

Для поліпшення працездатності та підвищення інтенсивності тренувань всім спортсменам необхідний креатин. Якщо вживати цю добавку спільно з протеїном і вуглеводами, то його засвоюваність буде більш високою. Тому одночасно з прийомом креатину (не грає особливої ролі, моногідратом або фосфатом) можна випити склянку фруктового соку, з'їсти пару бананів або вуглеводних батончиків.

Аргінін дуже важливий для всіх, хто займається інтенсивними силовими навантаженнями. Сприяючи синтезу окису азоту, він розширює невеликі судини і капіляри, посилюючи тим самим приплив крові до працюючих м'язів. Це дає вироблення більшої енергії і здатність займатися з максимальною віддачею, довше не відчуваючи втоми. Рекомендується приймати 3-5 г цієї спортивної добавки натщесерце за 30 хвилин до тренування.

Незамінна амінокислота глютамин не тільки збільшує клітинний об'єм, але і бере участь у синтезі глікогену - цього природного «палива» для м'язів. Загальні рекомендації по прийому - 5 г на добу, проте в періоди особливо інтенсивних навантажень або змагань ця доза може бути збільшена вдвічі.

Хоча вітаміни і мінерали не беруть участь безпосередньо в процесі росту м'язової тканини, вони все ж є дуже важливою складовою щоденного раціону спортсмена. Справа в тому, що вітаміни і мінерали допомагають відрегулювати багато проходять в організмі обмінні та енергетичні процеси. Крім того, вони послаблюють вплив на клітини вільних радикалів, які виробляються під час силових навантажень. Для кращого засвоєння тих же протеїнів, а також інших важливих речовин, необхідна вся вітамінна «ланцюжок».

0 Комментарий

Оставить комментарий

Reload

Отправить