Що краще підходить для набору маси гейнер або протеїн

Що краще підходить для набору маси гейнер або протеїн

І гейнер, і протеїн ставляться до спеціальним спортивним добавкам, все корисне дію яких повністю розкривається тільки в конкретних обставинах. Тому дати універсальний рецепт для всіх і визначити, що краще - гейнер або протеїн, - просто неможливо.

Однак для того, щоб це спортивне харчування принесло максимальну користь і активізувало нарощування мускулатури, потрібно спершу розібратися, що ж воно з себе представляє.

Почнемо з того, що хоча білок є головним компонентом м'язових волокон, тільки його одного недостатньо для набору маси. Щоб запустити процес росту м'язів, необхідний у першу чергу білково-вуглеводний баланс.

Гейнер являє собою добавку, в якій в збалансованому вигляді міститься безліч важливих компонентів: білки, вуглеводи, амінокислоти, поліненасичені жирні кислоти та інші потрібні організму елементи. Кількість вуглеводів в гейнерах може варіюватися від 40 до 90%, залежно від виробника і призначення конкретної добавки. Причому вуглеводи можуть бути як простими, з високим глікемічним індексом, так і складні, де ГІ набагато нижче, отже, на переробку і розщеплення таких вуглеводів організм витратить більше часу. Часто використовують крохмаль, що пройшов часткове розщеплення, а також фруктозу і глюкозу. Деякі суміші мають у своєму складі ще креатин і вітаміни.

Протеїнова добавка складається практично з чистого білка. Правда, і тут можливі різні варіанти цієї добавки, адже існують молочні, сироваткові, казеїнові, соєві і яєчні протеїни. Цей момент бажано враховувати людям, які мають схильність до алергії. Протеїнові коктейлі покликані покращувати внутрішньоклітинний метаболізм і посилювати ріст м'язів. Хоча слід зазначити, що процес цей відбувається не настільки швидко, як при прийомі гейнеров.

Зверніть увагу на те, що гейнери краще підходять худорлявим людям, з невеликою м'язовою масою. Для людини з астенічним статурою потрібно збільшити калорійність свого добового раціону, проте тільки за допомогою звичайної їжі зробити це не завжди можливо. Якщо ж спортсмен вже володіє нормальною м'язовою масою або має фізіологічну схильність до набору зайвої ваги, тоді розумніше буде застосовувати протеїнову добавку.

Обидва ці види спортивного харчування ідеально змішуються між собою, адже матриця їх виробництва практично однакова і не залежить навіть від фірми, що випускає той чи інший препарат. Змішавши їх в такій пропорції, щоб отримати потрібне співвідношення білків з вуглеводами та іншими речовинами, можна дати правильний напрямок нарощуванню сухої м'язової маси. Таким чином ви забезпечите свій організм білками - будівельним матеріалом для москалів, - і наповніть необхідної для цієї роботи енергією за допомогою вуглеводів. І ще один «бонус»: завдяки цьому ви ще й зможете заощадити, адже гейнери - досить дорога добавка.

0 Комментарий

Оставить комментарий

Reload

Отправить