Рекомендації з методики прийому креатину

Рекомендації з методики прийому креатину

Креатин - це азотовмісними карбонова кислота, яка сприяє енергетичному обміну в м'язових і нервових волокнах, такий собі «передавач» енергії в організмі. Він має широке застосування в якості спортивної добавки, причому його ефективність, а також нешкідливість при прийомі, доведена вже багаторічної спортивної практикою провідних спортсменів.

Помічено, що властивість креатину покращує приріст сухої м'язової маси, що робить його просто незамінним спортивним харчуванням для бодібілдерів та інших силових атлетів. Він також здатний покращувати багато спортивні показники, такі, як витривалість і силові характеристики. Крім того, цей чудовий препарат знижує концентрацію різних кислот (наприклад, молочної) в утомлених м'язах, тим самим сприяючи якнайшвидшому їх відновленню після навантаження.

Приймають креатин курсами до двох місяців, після чого рекомендується зробити місячну перерву. Це можливо завдяки здатності креатину накопичуватися в м'язах і навіть після закінчення прийому виконувати свою функцію. Позитивний ефект спостерігається вже через перші кілька днів після того, як спортсмен почав вживати цю добавку.

Випускається це спортивне харчування в рідкому вигляді, а також у формі таблеток, пігулок або порошку. В останньому випадку його треба розчиняти у воді або соку, при цьому його можна поєднувати з іншими добавками або амінокислотами для поліпшення його засвоєння.

Існують два основних і виправданих методу прийому цього препарату, кожен з яких має як своїх прихильників, так і супротивників.

Перший варіант - це завантажувальний метод, при якому в перші сім днів слід приймати 20 г креатину в добу, розділивши цю дозу на чотири прийоми по 5 г кожен. Перший раз його приймають вранці на порожній шлунок, а інші рази - в перервах між прийомами їжі. Після тижневої завантаження настає період підтримки оптимальної кількості креатину в організмі. Для цього приймають його всього один раз на день, бажано після тренування, для найбільш інтенсивного відновлення енергії в утомлених м'язах. Час підтримки може відрізнятися у різних спортсменів при різних завданнях. Як правило це один або два місяці.

Другий варіант, званий беззагрузочним, передбачає прийом досить невеликої дози в 3-5 г один раз на день, однак протягом більш тривалого терміну, незгірш двох місяців. У цьому випадку концентрація цього препарату в м'язах відбувається не так швидко, як при використанні першого варіанту, однак загальний результат у підсумку буде приблизно однаковим.

Який з цих варіантів підійде саме вам - вирішувати доведеться на власному досвіді, прислухаючись до порад професійних спортсменів і тренерів. У будь-якому випадку, краще в перші день-два почати з невеликої (половинною) дози, щоб перевірити вплив препарату на організм і уникнути можливий алергічних реакцій.

0 Комментарий

Оставить комментарий

Reload

Отправить